Kalendář akcí

Expediční kamera 2017

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 01.04.2017 / 17:00 / Kino Napajedla

Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt s přírodou, to je Expediční kamera 2017

Letos vám opět připomeneme, že lidská kreativita nezná mezí, ať už v prováděných aktivitách, či v místech, kde jsou lidé schopni žít. Uvědomíte si, jak je naše planeta obrovská, kolik neuvěřitelných míst skýtá a kolik na ní žije zajímavých lidí, prožívajících různé osudy.

 
     Expediční kamera _1   Expediční kamera_2   Expediční kamera_3


Budeme-li konkrétnější, poznáte Švýcara, žijícího podle hesla Pura vida. A co to znamená? To poznáte při jeho pokusu splout řeku Amazonku za pomocí svého kola (a lodě samozřejmě). Setkáte se s 91 letou Britkou, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Snímek Projekt Moffat vám celý její životní příběh představí. Dva kamarádi z Ameriky se rozhodnou pro Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde před 30 lety poznali místní srdečné obyvatele, ale i silnou vazbu na buddhismus. Poznamená toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací?

Ani letos nebude chybět české zastoupení. Parta šesti kamarádů měla bláznivý plán, doplout z oceánského rozvodí na polární kruh a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici. Celá cesta vedoucí Divočinou Aljašky po řece Alatna, se stala pro všechny členy expedice nezapomenutelnou součástí jejich životů.

PROGRAM:
17:00 - Úvod / film Pura Vida
18:00 - Projekt Moffat + diskuze lezci
18:45 - Divočinou Aljašky
19:15 - PŘESTÁVKA
20:00 - Návrat do Zanskaru
20:25 - Cesta do Kazbegi + diskuze bikeři
21:15 - Na jeden nádech

VSTUPNÉ: 80,-Kč / 70,-Kč – student a senior
Vstupné lez zakoupit v předprodeji v IC Napajedla / Kině Napajedla / online ZDE

Událost i na Facebookové stránce ZDE

 

                                  

VÍCE O FILMECH:


//PURA VIDA
Země: Švýcarsko, 2016
Délka: 44 minut
Režie: Thomas Miklautsc
Jazyk: německý, francouzský české titulky  

Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Po absolvování 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji “Pura vida” a začal svoji životní cestu. Své kolo použil jako pohon lodě a během několika měsíců splul řeku Amazonku.
Za celkových 20 měsíců urazil přes 7 500 km a vystřídal 26 řek. Po cestě byl ohrožován divokou vodou, vrtkavým počasím, krokodýly, drogovými dealery či piráty. Navštívil šamany, domorodé kmeny a sblížil se s jihoamerickou přírodou takřka do morku kostí. Je více než zřejmě, že taková cesta člověka ovlivní na celý život.
  
                                                                                                           

                                   pura vida


//PROJEK MOFFAT
Země: Velká Británie,

2015 Délka: 20 minut
Režie: Claire Carter, Jen Randall
Jazyk: anglický, české titulky

Krátký film, ověnčený řadou mezinárodních cen, je zasvěcen životnímu příběhu první britské horské vůdkyně Gwen Moffat. Ta před 70 lety dezertovala z armády arozhodla se svůj život zasvětit horám a skalnímu lezení. Film je náhledem do Gwenina života prostřednictvím mladé spisovatelky Claire, která si na vlastní kůži vyzkoušela koupání v ledových horských tůních a řekách a lezení s dobovou horolezeckou výbavou. Podívala se s odstupem času na ta samá místa, po kterých Gwen kdysi prováděla zájemce o horskou turistiku. V příběhu kromě odvahy a odhodlání najdete i odpověď, jak je možné věnovat se něčemu, co je zdánlivě zcela nemožné.

Ocenění: Nejlepší film a Cena diváka Edinburgh Mountain Film Festival, Cena diváka Kendal Mountain Film Festival, Speciální ocenění poroty Banff Mountain Film Festival

                                      projekt moffat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2017 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate