Kalendář akcí

Sváteční koncert

Přidat událost do kalendáře

Středa, 27.12.2017 / 18:00 / Klášterní kaple

http://napajedla.cz/galerie/19/sv%C3%A1te%C4%8Dn%C3%AD%20koncert.jpg

 Město Napajedla Vás srdečně zve na tradiční událost v průběhu vánočních svátků s novoročním projevem starostky města.

Účinkuje pěvecký sbor VUT v Brně VOX IUVENALIS Patrik Buchta – klavír Jan Ocetek - dirigent

V programu uslyšíte smíšený pěvecký sbor studentů a absolventů brněnských vysokých škol Vox Iuvenalis (Hlas mládí), který působí pod záštitou Vysokého učení technického v Brně.

Pěvecký sbor Vox Iuvenalis (hlas mládí) působí od roku 1993, kdy vznikl ze snahy absolventů Gymnázia Vídeňská Brno pokračovat ve sborovém zpěvu i po absolutoriu. Od té doby si vybudoval postavení kvalitního mladého interpreta, což potvrzují četná ocenění sboru na mezinárodních soutěžích. Repertoár sboru, který se v roce 2000 stal reprezentativním tělesem Vysokého učení technického v Brně, zahrnuje skladby od 16. století až do současnosti, se zvláštním zaměřením na soudobou českou sborovou tvorbu a duchovní hudbu 20. století. Členy sboru, jejichž počet se blíží padesátce, jsou převážně studenti a absolventi brněnských vysokých škol. Těleso se každoročně představuje posluchačům v Brně na ucelené řadě koncertů (velikonoční koncert duchovní hudby, vážně – nevážný koncert k ukončení akademického roku, slavnostní koncert k výročí 17. listopadu a vánoční koncert).

V poslední době se sbor díky své kvalitě může zaměřit na uvádění méně známých, avšak náročných a jedinečných hudebních děl a premiér ve spolupráci s některým z profesionálních těles (Michna: Svatováclavská mše, Poulenc: Gloria, Hanuš: Zpěv naděje, Händel: Mesiáš, Rossini: Petite Messe solennelle, Holst: Planety, Mozart: Requiem, Mahler: 8. symfonie, Bach: Vánoční oratorium, Kyas: Stabat Mater), či k operním a muzikálovým představením (Kux: Hradby, Sullivan: Ruddigore, Mozart: Figarova svatba, Leoncavallo: Komedianti, Puccini: La Bohéme, Janáček: Šárka, Glagolská mše a další)

Sbor založil a od počátku vede absolvent FF MU, PdF MU a JAMU v Brně (obor dirigování u doc. Lubomíra Mátla) Mgr. et MgA. Jan Ocetek, Ph.D.Na mnoha festivalech a soutěžích v ČR i zahraničí získal ocenění poroty za vynikající dirigentský výkon. V současnosti je také sbormistrem Smíšeného sboru Kantiléna a působí jako pedagog Katedry kompozice, dirigováni a operní režie JAMU Brno. Od října 2016 se sborem spolupracuje Markéta Ottová, absolventka PdF a FF MU a studentka sbormistrovství na HF JAMU a doktorského studia na PdF MU.

Činnost sboru je podporována statutárním městem Brnem, Jihomoravským krajem a Vysokým učením technickým v Brně.

http://napajedla.cz/galerie/14/DSC_5855.jpg  http://napajedla.cz/galerie/14/DSC_5866.jpg

Program:

Eriks Ešenvalds (*1977)  /  Lux aeterna

Sergej Rachmaninov (1873 – 1943)  /  Slava v vyšnich Bogu, Bogoroditse devo

Arvo Pärt (*1935)  /  Nunc dimittis

Vytautas Miškinis (*1954)  /  Ubi caritas et amor, Tota pulchra

Zdeněk Lukáš (1928 – 2007)  /  Lacrymosa, Agnus Dei

J.S.Bach (1685 – 1850)  /  Jesus bleibet meine Freude

C. Saint-Saëns (1835 – 1921)  /  Gloria, Tollite hostias

Antonín Tučapský (1928 – 2014) /  U Betléma, V půlnoční hodinu, Chtíc aby spal, Jak jsi krásné, Poslechněte mě málo, Štěstí zdraví

 

Účinkují:       Pěvecký sbor VUT v Brně VOX IUVENALIS

Patrik Buchta - klavír

Jan Ocetek - dirigent


Na závěr koncertu si návštěvníci mohou zazpívat přímo se sborem.

Vstup dobrovolný

www.voxiuvenalis.blogspot.cz
www.facebook.com/VoxIuvenalis

 

Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate