Kalendář akcí

SHE - ONA

Přidat událost do kalendáře

Čtvrtek, 22.03.2018 / 19:00 / Café Klášter

 
SHE - ONA
TEREZA KOCIÁNOVÁ

Právě probíhající výstava v kavárně Café Klášter zachycuje zlomek bohaté tvorby výtvarnice Terezy Kociánové. Serie maloformátových textilních koláží nese jednoduchý a výstižný název -  Ona. Jednoznačná ženská tématika se odráží jak v barevnosti- růžové a tělové tóny mají navozovat iluzi ženského těla, ale také zvoleným materiálem, čímž se pro textilní koláže staly zbytky plastových obalů od kosmetiky- obaly od vatových tamponu a jiných...
Každá žena se chce líbit, každá žena chce být krásná, jak pro sebe, tak pro veřejnost.Svou tvorbou otevírá autorka otázky tohoto tématu.
Obrazy i grafiky zachycují, kolik množství obalů a nikdy nerecyklovatelných zbytků my - či ony ,za svou honbou za krásou za sebou zanecháváme. Zůstávají pouze fragmenty, neidentifikovatelné kousky zmizelého krásna, mládí které se snažíme udržet.
Cyklus ukazuje ženu v jiném světle. V nahodilých abstraktních kruhových formacích vzáleně připomínající lunu, ukazuje také jinou stranu ženy ,a to její neustálé rození se kažný měsíc pod silou uplňku na silnou a neohroženou bytost.

 Slovy autorky: "Důležitá je pro mě práce s materiálem, hledání nových možností jiných forem,.Jsem bohužel až příliš zatížená na hmotu, nejsem příznivec digitálních technologii, ve svých pracech se zamýšlím nad budouctností , možná trochu kritičtěji přistupuji ke světu. Hledám nové cesty pro staré techniky které se mohou stát dobrou vyjadřovací formou."

studium:
/ Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego ,Lodz, Polsko
Katedra Tkaniny i Ubioru Pracownia Tkaniny Unikatowej

/ Vysoká škola výtvarných umení ,Bratislava, Slovensko
Katedra textilnej tvorby :Textilný dizajn

_
kurátor výstavy: MgA. Renáta Vránová
/VÝSTAVA JE PRODEJNÍ - info na vranova@napajedla.cz

http://napajedla.cz/galerie/14/she%20ona_A3oprava.jpg


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate