Kalendář akcí

PONK

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 18.05.2018 / 20:00 / zahrádka Café Klášter

http://napajedla.cz/galerie/14/ponk_pasek.jpg
http://napajedla.cz/galerie/19/ponk.jpg

Letní sezónu městské kavárny Café Klášter letos zahájí postfolklorní kapela PONK spolu s originální projekcí.

Brněnské cimbálové trio Ponk úspěšně nabourává vžité představy o lidové hudbě. Původní písňový materiál se nesnaží znehodnocovat lacinými klišé či povrchními fúzemi, ale při použití minimálních instrumentálních prostředků (cimbál, kontrabas, housle, vokály) dosahuje zajímavých zvukově hudebních výsledků, ve kterých se eklekticky snoubí lidová hudba s prvky blues, rocku, funky, RnB a dalších hudebních stylů.

Členové:
Michal Krystýnek – sólový zpěv, housle
Eduard Tomaštík – cimbál, vokály
Vojtěch Kabelka – kontrabas

Moravský původ všech tří členů byl úvodním odrazovým můstkem jejich společné hudební řeči. Přestože prošli členové tria klasickým hudebním školením a posléze s hraním ve folklorních kapelách moravského regionu, snaží se ve své tvorbě přiznat i další sobě vlastní hudební styly jako například rock, blues či jazz.
Všechny tyto vlivy přetavil Ponk do debutového alba Postfolklor (2015), na kterém pracuje s původní lidovou písní zcela nadžánrovým způsobem. Prostřednictvím akustických nástrojů, používaných nejčastěji v lidové moravské hudbě, vytváří osobitý ráz vstřebávající současné hudební žánry. Autorský název postfolklor jasně definuje původní kořeny kapely, a odráží záměr přetlumočit široké veřejnosti moravský folklor aktuálními prostředky.

Ponk zaujal tuzemská i zahraniční média. Postfolklor se dočkal mnoha nadšených recenzí, dva měsíce po sobě bodoval v TOP 20 World Music Charts Europe. Deska Postfolklor získala cenu Anděl 2015 v kategorii World music.

/ Předprodej v Informační centrum Napajedla v ceně 120 Kč; na místě koncertu v ceně 150 Kč.
_
www.ponktrio.cz

http://napajedla.cz/galerie/14/DSCF1051-Edit.jpg  http://napajedla.cz/galerie/14/DSF2208.jpg

http://napajedla.cz/galerie/14/DSF2110-Edit.jpg  http://napajedla.cz/galerie/14/DSCF1037-Edit.jpg
/ Fotografie z webu kapely


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate