Kalendář akcí

Muzejní noc 2018

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 19.05.2018 / 18:00 / Muzeum Napajedla

http://napajedla.cz/galerie/386/muzejn%C3%AD%20noc%20vstup%20zdarma.jpg

V sobotu 19. května se Muzeum Napajedla připojí k festivalu muzejních nocí, který se koná v muzeích a galeriích po celé Evropě.

Letošní Muzejní noc v Napajedlích má podtitul "DIVADLO" a proto zveme všechny malé i velké návštěvníky na muzejní prkna, co znamenají svět. Zdarma si prohlédnete všechny stálé expozice - Hřiště hraček, Fatra v čase, Slavia - příběh továrny, Příběh města - kresby architekta Šimečka. V multifunkčním sále naleznete novou výstavu Historie ochotnického divadla v Napajedlích, která mapuje počátky a příběh divadelního řemesla v Napajedlích. Těšit se také můžete na kostýmované průvodce a Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla.

Akce se koná od 18 – 21 hodin v prostorách Nového Kláštera v Napajedlích.   http://napajedla.cz/galerie/386/Fatra-logo-fatra-neg.png
Partnerem Muzejní noci je společnost Fatra, a.s.,
která bude mít připraveno pro děti útulný koutek s nafukovacími hračkami z produkce Fatra.Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.
Úspěch festivalu je mimořádný a každý rok se k němu připojuje stále více měst a institucí. Festival se tak stal ojedinělou akcí – významným kulturním a společenským fenoménem, který nemá svým rozsahem v Evropě obdoby. Od čtvrtého ročníku tato významná událost oficiálně začíná Národním zahájením, které se každý rok uskutečňuje ve spolupráci s Asociací krajů ČR a některým z krajů České republiky. Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.


 http://www.napajedla.cz/galerie/831/16.jpg    http://www.napajedla.cz/galerie/831/37.jpg 

http://www.napajedla.cz/galerie/831/50.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/831/44.jpg

http://www.napajedla.cz/galerie/831/13.jpg   http://www.napajedla.cz/galerie/831/12.jpg
/ Foto Pavel Ligr: Muzejní noc 2017 na téma "Cesta pěti světadíly"


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate