Kalendář akcí

Radovánek rodičům

Přidat událost do kalendáře

Úterý, 15.05.2018 / 17:00 / Klášterní kaple

http://napajedla.cz/galerie/59/banner.jpg

Jak už se stalo milou tradicí, krásné květnové úterý bude patřit již tradičnímu vystoupení dětí z Radovánku u příležitosti Dne matek. Protože svůj svátek mají také tatínkové a to 17. června, jmenuje se vystoupení Radovánek rodičům.

„ Proto zveme maminky, babičky, tatínky, dědečky, tetičky a strýčky aj jiné lidičky na hodinku se slovácků písničků.“

Děti si pro Vás připravily pásmo písniček, tanečků a her, které se v průběhu školního roku naučily a budou mít určitě velkou radost, když v sále uvidí i další známé či neznámé tváře.

Vstupné 50 Kč
/ Občerstvit se můžete v kavárně Café Klášter


Těšíme se na všechny příznivce a milovníky folklóru.
Vaše děcka z Radovánku

http://www.napajedla.cz/galerie/829/_MG_6648.JPG  radovánek 

http://napajedla.cz/galerie/383/banner.jpg

Radovánek vznikl v roce 1972, a do dnešních dnů pracuje nepřetržitě. Sdružuje děti nejen z Napajedel, ale i z okolních obcí ve věku od 6 do 15 let. Základem repertoáru je hra, pohybové a taneční dovednosti, poznávání písňového materiálu z Moravského Slovácka, především z Napajedelska. Podkladem jsou staré sbírky z minulého století i vlastní sběr v okolních obcích. Např. zdařilé pásmo „Šlapání stodoly“ vzniklo podle vzpomínek pamětníků z Halenkovic.

Úspěšně procházejí děti všemi koly soutěží – od okresních, krajských až po kola nejvyšší. Také malí zpěváčci každoročně sklízí vavříny na pěveckých soutěžích – zpívali v Karlových Varech i ve Velkých Losinách.

V rámci města Napajedel jsou „Radovánci“ součástí všech oslav a významných událostí – vánoční koledování, vítání občánků, pořady ke Dni matek, pro důchodce. Každoročně je Radovánek i součástí programu Moravských chodníčků. 
K nejvýznamnějším vystoupením, které děti absolvovaly patří festivaly v Luhačovicích a ve Strážnici.
Po ukončení školní docházky se chlapci a děvčata stávají členy souboru dospělých Radovan.


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate